Programming Contest ACM

Detaily o soutěži, kterou v České republice organizuje ACM Czech Chapter, se sídlem v Praze, na katedře počítačů FEL ČVUT, můžete najít na oficiálních stránkách soutěže. Tamtéž se můžete zaregistrovat jako tříčlenné týmy.Předchozí ročníky a kola soutěže


CTU Open 2006

Ve dnech 27.–28. října 2006 se koná na VŠB-TU Ostrava soutěž v programování, které se mohou zúčastnit tříčlenné týmy. Soutěž proběhne distribuovaně v Praze (ČVUT FEL), v Brně (MUNI FI), v Ostravě (VŠB-TUO FEI) a v Bratislavě (STU FIIT). Jedná se o česko-slovenské předkolo celosvětové mezinárodní soutěže pořádané organizací ACM.


Důležité informace:


Další poznámky:

Soutěž skončila:


CTU Open 2005

Soutěž skončila. Průběh distribuovaného kola na katedře informatiky v Ostravě (katedra počítačů FEL ČVUT Praha -- katedra informatiky FEI VŠB-TU Ostrava -- FIIT STU Bratislava, Slovensko, FI Masarykova univerzita Brno) ACM Collegiate Programming Contest CTU Open 2005 můžete vidět na fotografiích ze soutěže.

Soutěž proběhne 14. a 15. října 2005 již tradičně distribuovaně v Praze, Ostravě a Bratislavě (ČVUT FEL, VŠB-TUO FEI a STU FIIT). Detaily o průběhu soutěže i registrační formulář najdete na oficiálních stránkách soutěže, viz odkaz výše. Nezapoměňte ve formuláři vyplnit, že vaše soutěžní místo je Ostrava.

V pátek odpoledne 14. 10. 2005 proběhne odborná přednáška RNDr. Vladimíra Lízala z firmy VAHAL o aktuálních technologiích firmy Intel. Místo a čas budou upřesněny.

Nejlepší umístěný tým z VŠB-TU Ostrava v kole CTU Open postupuje do středoevropského regionálního kola (Central European Regional Contest), které se koná 19. až 20. listopadu 2005 v Budapešti.

Postup pro ostravské týmy:

  1. Přečtěte si soutěžní řád na oficiálních stránkách soutěže;
  2. tamtéž zaregistujte svůj (tříčlenný) tým, ve formuláři označte Ostrava jako vaše vybrané soutěžní místo;
  3. v sobotu ráno (přesný čas viz průběh CTU Open) přijďte na E320.

CTU Open 2004

Soutěž skončila. Průběh distribuovaného kola na katedře informatiky v Ostravě (katedra počítačů FEL ČVUT Praha -- katedra informatiky FEI VŠB-TU Ostrava -- FIIT STU Bratislava, Slovensko) ACM CTU Open 2004 můžete vidět na fotografiích ze soutěže.

Soutěž proběhne již tradičně distribuovaně v Praze, Ostravě a Bratislavě (ČVUT FEL, VŠB-TUO FEI a STU FIIT). Netradiční je, že celý průběh je zhuštěn do soboty. Detaily o průběhu soutěže i registrační formulář najdete na oficiálních stránkách soutěže, viz odkaz výše. Nezapoměňte ve formuláři vyplnit, že vaše soutěžní místo je Ostrava.

Nejlepší umístěný tým z VŠB-TU Ostrava v kole CTU Open postupuje do středoevropského regionálního kola (Central European Regional Contest), které se koná 19. až 21. listopadu 2004 v Budapešti.


CTU Open 2003

Nejlepší tým z VŠB postoupí do středoevropského regionálního kola (Central European Regional Contest), které se koná 14. až 16. listopadu 2003 ve Varšavě. V regionálním kole se pak bude bojovat o účast ve světovém finále, které se odehraje v Praze!

24. a 25. října 2003
V pátek odpoledne proběhne odborná přednáška a poté testovací "zahřívací" kolo v prostorách počítačových učeben katedry informatiky FEI VŠB-TU Ostrava. V sobotu od rána bude ostré kolo soutěže, v podvečer proběhne vyhlášení výsledků formou telekonference zúčastněných VŠ -- kromě FEL ČVUT Praha a FEI VŠB-TU Ostrava se letos podruhé distribuovaně zúčastní Slovenská technická univerzita Bratislava a možná konečně i Masarykova univerzita Brno.

Registrujte se již nyní!. Tříčlenné týmy - připravte si základní údaje, jako místo soutěže vyberte Ostravu. Hodně štěstí!


CTU Open 2002

26. října 2002:
Průběh distribuovaného kola na katedře informatiky v Ostravě (katedra počítačů FEL ČVUT Praha -- katedra informatiky FEI VŠB-TU Ostrava -- FEI STU Bratislava, Slovensko) ACM CTU Open 2002 můžete vidět na fotografiích ze soutěže.
Pozor, změna termínu! Přednáška proběhne ve čtvrtek 14. listopadu 2002 odpoledne. Přednášku o nových procesorech Intel a technologii HyperThreading nám zajistí RNDr. Vladimír Lízal z firmy VAHAL, která má statut Intel premier provider.
Na CERC do Varšavy postupuje tým ve složení: Jan Vitásek, Roman Krejčí a Jakub Konštacký.

25. a 26. října 2002
V pátek odpoledne proběhne odborná přednáška a poté testovací "zahřívací" kolo v prostorách počítačových učeben katedry informatiky FEI VŠB-TU Ostrava. V sobotu od rána bude ostré kolo soutěže, v podvečer proběhne vyhlášení výsledků formou telekonference zúčastněných VŠ (kromě ČVUT FEL Praha a VŠB-TU Ostrava se letos možná distribuovaně zúčastní i MUNI FI Brno a Slovenská technická univerzita Bratislava).

Přednášku o nových procesorech Intel a technologii HyperThreading nám zajistí RNDr. Vladimír Lízal z firmy VAHAL, která má statut Intel premier provider. Pokusím se zajistit PPT verzi prezentace včas, ať z toho v Praze či jinde (v případě zájmu) mají lepší obraz, než přes webové kamerky.

Nejlepší tým z VŠB-TU Ostrava, případně (po dohodě) tým nově vytvořený z nejlepších členů z tří nejlépe umístěných družstev, se zúčastní regionálního středoevropského kola (týmy z univerzit od Slovinska, přes Rakousko, Maďarsko, Česko, Slovensko, Polsko až po Litvu). Termín celé cesty je pátek odpoledne 15. listopadu odjezd z Ostravy a v pondělí ráno 18. listopadu odjezd z Varšavy. Mezi tím je program určený organizátory z Univerzity Varšava. Finančně účast na CERC 2002 pro tým VŠB-TU Ostrava sponzoruje firma VAHAL. Děkujeme.

Postup pro ostravské týmy:

  1. Přečtěte si soutěžní řád na oficiálních stránkách soutěže;
  2. tamtéž zaregistujte svůj (tříčlenný) tým, ve formuláři označte Ostrava jako vaše vybrané soutěžní místo;
  3. v soboru (viz průběh CTU Open) přijďte na E320!

Sledujte tuto stránku i stránku v Praze. Upřesňující informace budou zveřejňovány průběžně.

Pro jistotu uvádím, že pro VŠB--TU Ostrava je kontaktní osobou a koučem Petr Šaloun. Pokud máte dotazy, nejasnosti, připomínky k soutěži a jejímu průběhu v Ostravě, můžete mi je poslat elektronicky.


CTU Open 2001

27. října 2001:
Průběh distribuovaného kola (katedra počítačů FEL ČVUT Praha -- katedra informatiky FEI VŠB-TU Ostrava) ACM CTU Open 2001 můžete vidět na fotografiích ze soutěže na katedře informatiky v Ostravě.
Na CERC do Varšavy postoupil tým ve složení: Jan Šmuk, Marek Běhálek a Tomáš Tureček.

6. listopadu 2000:
Průběh distribuovaného kolo ACM CTU Open 2000 můžete vidět na fotografiích ze soutěže na katedře informatiky v Ostravě.


CTU Open 2000

20. říjen 2000:
Začínáme v 15.15 na učebně E320 či jejím těsném okolí. Dále se řídíme stejným časovým plánem, jakou v na katedře počítačů FEL ČVUT v Praze, viz program soutěže.

říjen 2000:
20. a 21. listopadu 2000 proběhne republikové kolo, pojmenované CTU Open a v listopadu pak regionální (středoevropské) kolo. Podrobnosti se můžete dočíst na oficiálních stránkách soutěže (viz výše). Letos již podruhé proběhne CTU Open distribuovaně. Tedy současně v Praze i Ostravě. Tím umožníme účast více ostravským týmům bez nutnosti cesty a pobytu v Praze.
Opět chceme vyhlašování výsledků přenášet jako telekonferenci mezi katedrou počítačů FEL ČVUT Praha a katedrou informatiky FEI VŠB-TU Ostrava. Jsme připraveni umožnit v Ostravě účast týmů z okolních univerzit.


CTU Open 1999

15. listopadu 1999:
V pátek a sobotu 12. a 13. listopadu 1999 proběhlo v prostorách katedry počítačů FEL ČVUT Praha středoevropské kolo (CERC -- Central European Regional Contest). Zúčastnilo se ho 47 týmů, z každé univerzity nejvýše dva týmy. Naše nejlepší trojice ve složení Zdeněk Sawa, David Ježek a Kristian Wiglasz se umístila na 20. místě. Druhé družstvo ve složení Martin Schovánek, Soňa Nehybová, Otmar Onderek a náhradnice Iva Nováčková, obsadila slušné 28. místo. Na oficiálních stránkách soutěže můžete najít nejen úplné výsledky soutěže, ale i do angličtiny přeložené zadání letošního kola CTU Open.

10. listopadu 1999:
O uplynulém víkendu proběhlo distribuované kolo CTU Open. Můžete se podívat na fotografie z průběhu soutěže na katedře informatiky v Ostravě.

říjen 1999:
Na 5. a 6. listopadu 1999 proběhne republikové kolo, pojmenované CTU Open a týden nato regionální kolo. Podrobnosti se můžete dočíst na oficiálních stránkách soutěže (viz výše). Pokusíme se vytvořit takové podmínky, aby soutěž CTU Open proběhla distribuovaně. Tedy současně v Praze i Ostravě. Tím umožníme účast více ostravským týmům bez nutnosti cesty a pobytu v Praze.

Tým, který zatím velmi dobře reprezentoval školu a přirozeně katedru informatiky FEI VŠB--TU Ostrava, pracoval ve složení (v abecedním pořadí):